75 Yaşında Bir Kahraman

75 Yaşında Bir Kahraman

139
0
PAYLAŞ

Vijay Thakur, 75 yaşında Hindistanlı bir mühendis. Aslında eski bir mühendis demeliyiz. Çünkü hayatını artık taksi şoförlüğü ile kazanıyor.

Vijay Thakur’un, sabaha karşı saat 3’te  hamile eşinin karnı aniden ağrımaya başlar. O sırada eşini hastaneye yetiştirmek için herhangi bir taksi bulamaz. Bu durumdan dolayı talihsiz bir olay yaşanır: Bebeklerini kaybederler…

Bu durum onun hayatında bir dönüm noktası olur: Ayda 65.000 Rupi kazanan bir mühendis olmasına karşın mesleğinden vazgeçer ve taksiciliğe başlar.

Artık ayda 10.000 Rupi kazanıyor ancak kazandığı parayla ölçülemeyecek bir mutluluğa sahip. Çünkü geceleri acil sağlık sorunları yaşayan insanları ücretsiz olarak hastaneye götürüyor. Bir nevi fahri ambulans hizmeti veriyor kısacası! Bunun nedeni ise açık: Yıllar önce kendi ailesinin başına gelen trajedinin bir benzerini, başka insanların da yaşamasını engellemek…

Bu güzel insanın öyküsünü öğrenen sanatçı Poorva Shingre, taksinin rengarenk süslenmesi gerektiğine karar vermiş. Thakur’un hayat hikâyesini yüz yüze de dinleyen sanatçı, taksiyi illüstrasyonlarıyla cıvıl cıvıl bir hâle getirmiş.

Thakur’un şu anda hayatta sahip olduğu en değerli varlık kızı Khushi. Khushi’nin Thakur için önemini fark eden sanatçı da tasarımın ilhamını Khushi’den almış.

Kahramanımız şu anda 75 yaşında ve ihtiyacı olanlara yardım elini uzatmaya devam ediyor…

 

  • Sola Yayınlarının kitaplarından herhangi birini okuduysan, GoodReads’ e gir ve yorumunu yap. GoodReads yorumunu Facebook’ta herkese açık olarak paylaşırsan ve yorum bölümüne 5 arkadaşının adını etiketlersen en çok beğeni alan yorum sahibi olabilir ve bir Ipad mini kazanabilirsin!
    GoodReads kampanyası 15 Temmuz’a kadar devam edecek. Kazanan okuyucu ismi açıklandıktan sonra 15 gün içinde adres ve iletişim bilgilerini iletmediği takdirde hakkını kaybedecektir.

http://slnts.co/1XfhV4O