4. Koçluk Konferansı” Uzman Koçları İstanbul’da Buluşturacak

4. Koçluk Konferansı” Uzman Koçları İstanbul’da Buluşturacak

165
0
PAYLAŞ

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin (ICF Türkiye) düzenleyeceği “4. Koçluk Konferansı”, küresel ölçekte koçluk yapan uzman konuşmacıları İstanbul’da bir araya getirecek.

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin (ICF Türkiye) düzenleyeceği “4. Koçluk Konferansı”, küresel ölçekte koçluk yapan uzman konuşmacıları İstanbul’da bir araya getirecek.

ICF Türkiye açıklamasına göre, 4. Koçluk Konferansı önümüzdeki yıl 14-15 Nisan’da “Lead your life – Hayatını yönet” temasıyla ziyaretçilerini İstanbul’da ağırlayacak. İş dünyasının yanı sıra spor, sanat, kişisel gelişim gibi yaşamın tüm alanlarında koçluk kavramının etkisinin ve katkısının ele alınacağı konferansta, kişisel değişim ve farkındalık eğitmeni, koç Christopher Nevill ana konuşmacı olarak yer alacak.

Konferans, Türkiye Süper Ligi ile Avrupa ve Dünya Kupası maçlarında görev alan futbol hakemleri Bahattin Duran ve Tarık Ongun, Koro Kültürü Derneği Başkanı Şef Burak Onur Erdem, Vizyon Koçu Heike Kolles ve yönetici koçluğu alanına getirdiği vaka bazlı yaklaşımı uluslararası koçluk deneyimiyle harmanlayan Sabine Dembkowski gibi ulusal ve uluslararası alanlarda deneyimli, branşında uzmanlaşmış konuşmacıları bir araya getirecek.

Konferansın ilk gününde katılımcıların kişisel gelişimlerine odaklanılan ve koçluk mesleğine katkıda bulunacak dörder saatlik atölye çalışmaları yapılacak. Konferansın ikinci gününde ise katılımcılar, konuşmacıları dinleme ve soru sorma şansı bulacak.

ICF Türkiye adına Estima tarafından gerçekleştirilecek “Türkiye’deki Koçluk Algısının Ölçülmesi”ne yönelik sektör araştırma sonuçları da etkinlikte paylaşılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Başkanı Naci Demiral, 4. Koçluk Konferansı’nın, koçluk mesleğinin gelişimi için önem taşıyan bir etkinlik olduğunu vurguladı. Demiral, “Dünya’da ve Türkiye’de giderek artan bir ilgiyle karşılanan ‘Koçluk’ kavramı bugün artık geleceğin en önemli meslekleri arasında. ICF Türkiye’de 460 kayıtlı üyemiz ve 121 unvanlı koçumuz mevcut. ICF onaylı eğitimlerin Türkiye’de verilmeye başlanmasından bu güne kadar yaklaşık 2 bin 500 kişinin ICF onaylı bir eğitim aldığını söyleyebiliriz” değerlendirmesini yaptı.

Koçluk Konferansı hakkında “www.icfturkey.org” internet sitesinden de bilgi alınabiliyor.