2018’i İyilikle Başlatabilirsin! #kardanadam

2018’i İyilikle Başlatabilirsin! #kardanadam

728
0
PAYLAŞ

Yayınevi dediğiniz yapının duyguları var mıdır? Vicdana sahip midir? Eğer duyguları yoksa ya da vicdana sahip değilse neden bu kurumda çalışanlar olarak üzülüyoruz, hangi sebeple canımız acıyor?

Zaman zaman Türkiye’nin farklı farklı köşelerinden, köy okullarından, fakir çocuklardan “Paramız yok, bize kitap gönderir misiniz? En büyük ihtiyacımız okumak ama kitaplara paramız yetmiyor.” mesajları geliyor. Her böyle mesaj geldiğinde göndermeye çalıştık, bazen sizden yardım istedik ama ne yaparsak yapalım önünü alamadık. Talep sayısı bazen yüzleri buluyor. Yani ya göndermediğiniz için üzüleceksiniz ya da gönderdiğiniz için yayınevinin varlığını sürdüremeyeceksiniz. Neyse insanız dedik ya! Hep üzüntü hep üzüntü, nereye kadar. Gerçi gönderdiğimizde yaşadığımız mutluluk da var ama sürdürülemeyen modellerle uzun süre mutlu kalmak zor. Yoksa hep okusunlar, hep okusunlar. Biz de bu işi yenilikçi bir anlayışla ele alalım. Bizim vicdan yükümüzü kamu vicdanı ile birleştirip paylaşalım istedik.

Bundan sonra bu tür gelir durumu düşük öğrenci taleplerini desteklemek için sizden de destek isteyeceğiz.

Artık bu yazının altına gelen talepleri ve adresleri ekleyeceğiz.  Sola Yayınları, Sola Unitas Yayınları, Minval Yayınları, Zepros Yayınları, Hayalevi ve Sola Çocuk olarak bir kampanya yürütmeye karar verdik. Hatta diğer yayınevleri de katılmak isterse diye onların da bildirmeleri halinde hemen kampanyaya davet etme kararı aldık. Üç farklı paket oluşturduk. Bize gelen taleplerde 30 Kitaplık Set, 50 Kitaplık Set ve 100 Kitaplık Set oluşturduk. Küçük set 90 TL, Orta Set 150 TL ve Büyük Set ise sadece 300 TL. Bütçenize göre ve sırası gelen okul için “ASKIDA KİTAP” hareketine katılabilirsiniz. Düşünsenize her yayınevi katılsa milyonlarca insan binlerce okula kitap gönderebilir. İsterseniz siz de evinizde bulunan güncel kitaplarınızı da göndererek destek verebilirsiniz.

Katılma şansınız yoksa sadece paylaşın, belki destek olmak isteyen birilerine ulaşır, olur mu? Kitap talebi olan okullar da iletişim bilgileri ve sorumlu kişinin bilgilerini info@e-koc.org adresine iletebilirler. Böylece kitaplarınızın ulaştığını size vereceğimiz okul bilgisi ile teyit edebilirsiniz.

Hadi 2018’e beraber yaptığımız bir kardan adamla başlayalım. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki üç resimden birine tıklamak.